041-34473923
041-34461030
info [at] pipesteel [dot] ir

لوله های پلی اتیلن – قسمت سوم

معایب لوله های پلی اتیلن

در هنگام کاربرد لوله های پلی اتیلن در دریا برای آنها مسائلی همچون امکان تحت فشار بودن، جرم گرفتگی لوله، تخلیه هوا، در معرض امواج و جریان های دریایی بودن مطرح می باشد که، در هنگام طراحی و نصب باید مدنظر قرار گیرند. همچنین این لوله به تمرکز تنش بسیار حساس است. بنابراین باید در نصب آنها دقت کافی صورت گیرد.

 

اتصالات در لوله های پلی اتیلن

اتصالات در پلی اتیلن مبتنی بر اصل ترموپلاست می باشد. یعنی با ایجاد حرارت پلی اتیلن بصورت سیال درآمده و با امتزاج سیال ها، اتصال انجام می گیرد. بنابراین با توجه به انواع مختلف لوله اتصالات مختلفی وجود دارد که شامل موارد زیر می باشد:

جوش لب به لب
این اتصال با حرارتی که توسط یک صفحه داغ که پلی اتیلن را بصورت سیال در می آورد ایجاد می شود. اتصال فوق بیشتر در مورد لوله های تک جداره کاربرد داشته و مورد تایید مراجع استاندارد مختلف جهانی می باشد.

جوش الکتروفیوژن

در این اتصال حرارت لازم برای سیال کردن پلی اتیلن توسط المنت هایی که با عبور جریان الکتریسیته تولید گرما می کنند، ایجاد می شود. المنت پس از انجام اتصال در محل باقی می ماند. این اتصال برای لوله های با قطر کمتر از ۵۰۰ میلی متر مناسب است و برای لوله های با قطر زیاد، هزینه و مشکلات زیادی به همراه دارد.

جوش اکستروژن

در این اتصال در مابین دو قطعه بوسیله سیال پلی اتیلن که توسط دستگاه مخصوص تولید می گردد، پر می شود. البته همزمان محل درز نیز باید گرم گردد و این اتصال در مورد لوله های با قطر زیاد کاربرد خوبی دارد.

 

اتصال توسط فلنج

در این روش دو انتهای لوله توسط فلنج های استیل و گسکت به یکدیگر متصل می شوند. بسته به نوع لوله مورد استفاده، فلنج های آماده جهت اتصال لوله های با سایز های متفاوت وجود دارد. این نوع اتصال بیشتر در موارد تخلیه در دریا و ارتباط مخازن با یکدیگر به کار می رود. بزرگترین مزیت این روش، قابلیت جداسازی قطعات می باشد.

 

اتصال گسکت

در این اتصال از اتصال نر و ماده با استفاده از یک لاستیک مخصوص آب بند در انتهای لوله استفاده می شود. این روش نیز قابل جداسازی می باشد.

 

 

مجموعه پایپ استیل با ارائه انواع لوله ها در سایزها و اندازه های مختلف، در خدمت شما مشتریان عزیز می باشد.

منتظر تماس و سفارشات شما عزیزان هستیم.

PipeSteel

پایپ استیل | PipeSteel
لینک کوتاه مطلب : http://pipesteel.ir/?p=214

اطلاعات تماسی

موبایل: 09143130363 - 09141163454
تـلفن: 34461030-041
تـلفن: 34488185-041
فکس: 34473923-041

ایمیل: info [at] pipesteel [dot] ir

موقعیت روی نقشه | گوگل

ما رو دنبال کنید

دفتر و انبار پایپ استیل

دفتر: انتهاي خيابان رسالت-مجتمع فلزكاران-انتهای ١٤ متري اول-پلاك 264
تـلفن: 34461030-041

انبار: انتهاي خيابان رسالت-جنب مجتمع فلزكاران-انبار و باسكول كاويان

گالری تصاویر

وبلاگ ما

درباره ما

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبگاه، برای مجموعه پایپ استیل محفوظ است.
طراحی و توسعه: آدلیم بیلگی سایار آذربایجان