041-34473923
041-34461030
info [at] pipesteel [dot] ir

امتیازات سیستم فاضلاب ساختمانی پوش فیت

در مقایسه با سیستم پی وی سی (پلیکا PVC-U)، سیستم فاضلاب ساختمانی Push Fit مزایای زیر را داراست:

۱- مواد اولیه ساخت این سیستم، گرید خاصی از پلی پروپیلن کوپلیمر می باشد (PPC). این ماده مقاومت فیزیکی، حرارتی و شیمیایی خیلی بهتری نسبت به PVC داراست .

۲- معمولا برای متصل نمودن لوله ها و اتصالات PVC به یکدیگر از چسب های مخصوص خودشان استفاده می شود، که این نوع چسپ ها در بلند مدت برای سلامتی کاربرها مضر است. گفتنی است که آب بندی PVC ها، مدت زمان زیادی مقاومت نخواهد داشت که، معمولا به علت سختی، با اولین انقباض و انبساط، چسب های خود را از دست خواهد داد. این در حالی است که، سیستم پوش فیت بدلیل وجود سوکت ها، حلقه ها و … آب بندی مخصوص به خود را داشته و درمقابل انقباض، انبساط، لرزش، تکان های متعارف و یا نشست ساختمان، دچار مشکل آب بندی نخواهد شد.

۳- در این سیستم، برای حصول اطمینان، در پایان عملیات اجرائی مطابق با استاندارد ۱۴۵۱ DIN در شرایط تست، آن ها را به مدت ۱۵ دقیقه تحت فشار کاری نیم اتمسفر قرار می دهند. این در حالی است که در لوله های پی وی سی بدلیل عدم امکان آب بندی مقاطع، هرگز امکان تست وجود ندارد.

۴- لوله ها و اتصالات PVC در هنگام حمل و نقل و با کوچکترین برخوردها دچار شکستگی شده و قطعه شکسته شده بایستی تعویض شوند، در حالی که در این سیستم، لوله ها و اتصالات پوش فیت می توانند بدون هیچ خسارتی استفاده شوند.

۵- در اتصالات پی وی سی تنوع خاصی در زوایا وجود ندارد که آزادی عمل را از کاربر گرفته و محدودیت انتخاب الگو را داراست. حال آن که در سیستم Push Fit که مطابق با استاندارد ۱۴۵۱ DIN ساخته شده اند، تنوع بسیار زیاد ابعاد از نظر قطر لوله و اتصالات (۴۰ تا ۱۶۰ میلی متر) و زوایای متعدد اتصالات (۱۵، ۳۰، ۴۵، ۶۷، ۸۷ درجه) و همچنین در اختیار بودن لوله ها با یک یا دو سر سوکت درطول های مختلف (۳۰۰ تا ۳۰۰۰ میلی متر)، روند طراحی و اجرا با سرعت و سهولت بسیار زیادی ممکن بوده و صرفه جویی بسیار زیادی از نظر اقتصادی و زمانی صورت می گیرد.

۶- از نظر ایمنی و مقاومت در آتش سوزی ها، به دلیل استفاده از مواد اولیه با ویژگی Retardant Flame که با استاندارد DIN 4102-B1 طراحی شده اند، نسبت به سیستم پی وی سی دارای مزیت های زیادی است. در آتش سوزی ها، لوله ها و اتصالات PVC، ترکیبات کلر داری را آزاد می کنند که، بسیار سمی بوده و در دسته گاز های خفه کننده قرار می گیرند که در مکان های عمومی تبدیل به معضل بسیار شدیدی می شوند. این معضل حتی در CPVC و UPVC که با عنوان پی وی سی فشار قوی متداول هستند، بیشتر می شود.

۷- برای ایجاد سرهای نر و ماده، در لوله ها و اتصالات پی وی سی، از روش داغ کردن با اعمال حرارت مستقیم انجام می شود که، خود باعث سوختن و پائین آمدن عمر سیستم می گردد. حال آن که به دلیل وجود سوکت در تمامی اجزای سیستم پوش فیت، از حلقه های خاصی برای آب بندی استفاده می شود. این حلقه ها به راحتی قدرت تحمل PH های ۲ تا ۱۲ را دارند که، طول عمر سیستم را تقریبا نا محدود می سازد.

۸- اصولا در یک سیستم جمع آوری فاضلاب و آب باران، برای حفظ شیب سیستم و نگه داری خروجی های آب ها در مکان اصلی خود، نیاز به بست کاری و سفت کاری، اجتناب ناپذیر است. اغلب این کار با استفاده از سیم مفتولی انجام می پذیرد که خود در طول زمان باعث به وجود آمدن شیب معکوس، رسوب و انسداد مجاری می گردد و خسارت جبران ناپذیری را در هنگام بهره برداری بوجود می آورد. در سیستم Push Fit برای این کار بست های حاصی مطابق با استاندارد های جهانی تولید و نصب می گردند.

۹- حتی در نوع فشار قوی پی وی سی ها، اورینگ ها و اتصالات بعد از گذشت چند سال خشک و شکننده شده و ترک های طولی به وجود می آید که، مصرف کننده متحمل خسارت جبران ناپذیری می گردد. حال آن که Push Fit ها از این نظر مقاومت بسیار مطلوب تری را دارند.

 

مجموعه پایپ استیل با ارائه انواع لوله های پوش فیت (Push Fit) در سایزها و اندازه های مختلف، در خدمت شما مشتریان عزیز می باشد.

منتظر تماس و سفارشات شما عزیزان هستیم.

PipeSteel

 

 

پایپ استیل | PipeSteel
لینک کوتاه مطلب : http://pipesteel.ir/?p=84

اطلاعات تماسی

موبایل: 09143130363 - 09141163454
تـلفن: 34461030-041
تـلفن: 34488185-041
فکس: 34473923-041

ایمیل: info [at] pipesteel [dot] ir

موقعیت روی نقشه | گوگل

ما رو دنبال کنید

دفتر و انبار پایپ استیل

دفتر: انتهاي خيابان رسالت-مجتمع فلزكاران-انتهای ١٤ متري اول-پلاك 264
تـلفن: 34461030-041

انبار: انتهاي خيابان رسالت-جنب مجتمع فلزكاران-انبار و باسكول كاويان

گالری تصاویر

وبلاگ ما

درباره ما

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبگاه، برای مجموعه پایپ استیل محفوظ است.
طراحی و توسعه: آدلیم بیلگی سایار آذربایجان